Su / su ısı pompaları

Roth su / su ısı pompaları

– doğa ve teknoloji arasındaki etkileşim
Bir enerji kaynağı olarak yeraltı suyu
… rejeneratif enerji üretimi için uygun olasılık

Su, çok yüksek depolama kapasitesine, çok dengeli bir sıcaklık seviyesine ve çok iyi bir rejenerasyona sahip bir ortamdır. Bu öğeyi, enerji kaynağında doğal bir ısı kaynağı olarak içermek için üç güçlü neden. Yeraltı suyu, hava ve toprağa kıyasla bir ısı pompası için en etkili ısı kaynağıdır. Önemli bir koşul, yeraltı suyunun yeterli miktarda ve kalitede mevcut olmasıdır. Yeraltı suları yıl boyunca 8 ° C ila 12 ° C arasında yüksek ve sabit sıcaklıklara sahip olduğundan, ısı pompası ısıl işlemine tuzlu su veya hava kullanıldığında olduğundan daha yüksek bir sıcaklık seviyesinden başlar.

ThermoTerra Roth tuzlu su / su ısı pompaları kullanılmaktadır. Bunların su / su ısı pompaları olarak çalıştırılabilmesi için tuzlu su ve su tarafının sistem ayrılması için harici bir plakalı ısı değiştiricisine ihtiyaç vardır. Roth ayrıca bu yüksek kaliteli paslanmaz çelik ısı değiştiriciyi programında bir aksesuar olarak tedarik ediyor.

Su ısıdır, ısı enerjidir, enerji sudur

Bu devre ThermoTerra su / su ısı pompası tarafından desteklenir. Yeraltı suyu, ekstraksiyon ve deşarj kuyularından oluşan bir kuyu sistemi aracılığıyla bir enerji kaynağı olarak kullanılmaktadır. Isı pompası teknolojisinin bu çeşidi, binaların ısınması ve sıcak su temini için rejeneratif enerji üretiminin çok uygun bir ihtimalidir. Dalgıç bir pompa ile, yeraltı suyu kuyudan çıkarılır ve ısı pompasının ısı değiştiricisine nakledilir. Su oradaki enerjiden yoksun. Tasarıma bağlı olarak, dört Kelvin’e kadar soğur, fakat aynı zamanda doğasında da değişmez. Su daha sonra yaklaşık 10 ila 15 metre uzakta bir kuyu vasıtasıyla aynı yeraltı suyuna geri döndürülür. Derin delikler çok pahalı