Küçük Kanalizasyon Arıtma Tesisleri Micro-Step XL

Roth Küçük Kanalizasyon Arıtma Tesisleri Micro-Step XL

Diğer sistemlere göre avantajlar

Roth Micro-Step XL küçük kanalizasyon arıtma tesisi uzun süredir kanıtlanmış HDPE konteyneryapılır. Beton çukurların aksine, bunlar ayrılmaz ve atık suya karşı kalıcı olarak dayanıklıdır. Tüm bileşenler yüksek kaliteli plastik veya paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

 • kolay kurulum, düşük kurulum derinliği (vinç olmadan bile mümkün)
 • konteynerkompakt tasarımlar
 • basit ve güvenli çalışma, küçük kanalizasyon arıtma tesisi içinde hiçbir sarf malzemeleri
 • Düşük gürültülü çalışma
 • Uzun kullanım ömrü
 • mevcut küçük kanalizasyon arıtma tesislerinin kolay güçlendirilmesi

Işleyen

1. Ön
arıtma Tüm evsel atık su, iki odalı bir sistem olarak tasarlanan ve burada mekanik olarak ön arıtılmış olan ön açıklama tankına boşaltılır. Bu katıların yere yerleşmek anlamına gelir, ve yüzen maddeler korunur. Ön açıklama tankı aynı zamanda çamur depolama tankı olarak da hizmet vermektedir.
2.
Biyolojik arıtma Önceden arıtılmış atık su ikinci kapta bitkinin biyolojik kısmına beslenir ve aralıklı havalandırma ile oksijen ile zenginleştirilmiştir. Mikroorganizmalar atık sudaki kirleticileri azaltmak için oluşur. Atık su, konteyner şekline uyarlanmış özel bir geniş alan boru havalandırıcısı ile havalandırılır. Aerator yukarıda bir sözde biyoçim oluşumunu sağlayan ve böylece sürekli bir temizlik performansı sağlayan bir biyokütle jeneratör vardır.
3. Arıtma
sonrası biyolojik olarak arıtılmış atık su, taşma borusu ile açıklama sonrası alana girer. Tesis kontrol sistemi ile birlikte uygulanan özel bir çamur tutma sistemi ve çamur yönetimi sayesinde, aktif çamur tesisin biyolojik kısmına karşılıklı olarak beslenir ve çamur giderilene kadar ön açıklama tankında saklanır. Berrak su, verilen su iznine uygun olarak sel öncesi bir alana boşaltılabilir veya kompakt modüller vasıtasıyla yerinde toprağa sızabilir (bkz. Roth sızma sistemi).

Temizleme

Roth Micro-Step XL küçük kanalizasyon arıtma tesisi, küçük kanalizasyon arıtma tesislerine yerleştirilen tüm yasal standartları karşılar. Sistem C sıralı sınıfını karşılar.

Onay – Ne lere dikkat edin?

Küçük bir kanalizasyon arıtma tesisi veya mevcut bir tesisin yenilenmesi için onay için, bina otoritesi ve Alt Su Kurumu onayı gerekir. İkincisi arıtılmış atık suyun akan bir suya boşaltMasına veya toprağa sızma yetkisi ver. Roth Micro-Step XL kanalizasyon arıtma tesisi z-55.31-506 bina onayı vardır, hangi onay için temeldir. Komple sistemin

teslim kapsamı

 • Kubbe şaftları ve tesisat aksesuarları dahil ön açıklama tankı
 • kombine biyoloji ve keşif tankı dahil kubbe milleri
 • Biyokütle jeneratörü ve aerator
 • Kontrol ve membran kompresör tamamen kompakt kontrol kabininde önceden monte plug-in için hazır
 • Standart versiyonda montaj için 8 metre hava hortumu ve boru malzemesi
 • Probenahmeschacht

Güçlendirme

Fonksiyonel mevcut küçük kanalizasyon arıtma tesisleri (örneğin 3 odalı kanalizasyon arıtma tesisleri) Micro-Step XL konteyner takılarak tamamen biyolojik küçük bir kanalizasyon arıtma tesisine dönüştürülebilir. Mevcut küçük kanalizasyon arıtma tesisinden drenaj kombine biyoloji ve açıklama sonrası tank içine tanıtıldı. Ayrıca, ilk kanalizasyon arıtma odasına çamur geri dönüşümü için bir boru hattı kurulmalıdır.

Küçük kanalizasyon arıtma tesislerinin bakımı

Yasal hükümler ve yapı denetim onayı gereklilikleri uyarınca, tesis yılda iki kez muhafaza edilmelidir. Bakım yetkili bir firma tarafından yapılmalı ve çıkıştaki atık su numuneleri -teslimat kapsamına dahil edilen numune şaftından- ülkenin yönetmeliklerine bağlı olarak alınmalıdır.