Biyolojik Küçük Kanalizasyon Arıtma Tesisi

Roth Subbiological Küçük Kanalizasyon Arıtma Tesisleri

Sistem nasıl işliyor?
Ev içi kirli su çok odalı bir sistemden geçerek adım adım kir kaybeder. Yerleşme çukurlarında, indirilebilir maddeler ve yüzen maddeler sudan çıkarılır (mekanik etki). Çürüyen çukurlarda, kanalizasyon çamurunda bulunan mikroorganizmalar da organik kirleticilerin kısmi bozulmasına (kısmi biyolojik etki) neden olur. Bir yeraltı yağmurlama veya bitki arıtma tesisinde daha fazla arıtma mümkündür.
Roth kanalizasyon arıtma tankları giriş ve drenaj için kaynaklı boru nozulları DN 100 var. Bir bitkinin ilk konteyneri, yüzen çamurun birikmesini önlemek için 100 mm’lik dahili bir degradeye sahiptir. Drenaj-t-piece yüzen maddelerin drenaj önler.
2000 ve 3000 litrelik konteynerler de bölme duvarlı iki odalı versiyonu olarak mevcuttur. “T” ölçüsü inswant derinliğine bağlıdır. Deneyimler, dışkı atıkları içeren atık sularda don riski bulunmadığını göstermiştir. Roth küçük kanalizasyon arıtma tesisleri Alman standartlarına göre geliştirilmiştir.

Konut lar için bitki
küçük kanalizasyon arıtma tesislerinin tasarımı sakinlerinin sayısına göre ölçülmelidir. 50 m2’den fazla yaşam alanına bünyesine kalım için en az 4 kişi den beklenen bir yer beklenmektedir. Yerleşme çukurları kişi başına 300 litre kapasiteye sahip olmalıdır, ancak toplam hacmien az 3000 litre ve 2 veya 4000 litre veya daha fazla 3 odaoluşur. Kazı çukurlarında kişi başına 1500 litre içerik, toplam hacmi en az 6000 litre ve 3 bölmeden oluşmalıdır. Tesisin
işletilmesi ve bakımı Küçük kanalizasyon arıtma tesisleri

işletmede su ile doldurulur. Sadece mutfak, banyo, tuvalet ve çamaşır makinesinden gelen kirli su temin edilebilir, yani ticaret ve tarımdan yağmur suyu veya diğer atık sular temin edilemez.
Küçük kanalizasyon arıtma tesisleri düzenli olarak muhafaza edilmelidir. Çamur bertarafı için onaylanmış bir uzman şirket görevlendirilmelidir. Yerleşme çukurları yılda en az bir kez boşaltılır. Kazı çukurları en az iki yıl önce çamurdan arındırılmalıdır. Roth küçük kanalizasyon arıtma tesisleri ve toplama çukurları için işletme ve bakım talimatlarına uyulmalıdır.